EK İŞ Mİ YAPMAK İSTİYORSUNUZ? BUYRUN İÇERİ!

Birçok insan ya yeni bir iş kurmak ya da ek iş yapabilmek için iş fikirleri konusunda araştırma yapmaktadır. Aranılan işlerin bir kısmı küçük sermayeli, bir kısmı çok büyük yatırım isteyen işler, bir kısmı da tasarımdan tutun organizasyona kadar çok ayrıntılı uğraş isteyen işlerdir. İş fikirleri aramalarından elde edilen bazı işler ise ya hiç sermaye istemeyen ya da çok küçük yatırımlar ile yapılabilecek önemli gelir getirici işlerdir.

Bir iş yapmak istiyorsunuz ve hala karar veremediyseniz öncelikle tam olarak ne aradığınızı tespit etmeniz gerekir. Yani aradığınız işi asıl iş olarak mı yoksa ek iş fikirleri kapsamında yan gelir getirici işlerden mi seçmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Bundan sonra işiniz biraz daha kolay olacaktır. Gerek internet ortamından gerek çevrenizden yapacağınız kısa bir araştırma ile birçok aradığınız türdeki iş fikrine ulaşabilirsiniz.

İŞ FİKRİ

Sermayeniz var ise, bayilik veya daha büyük çapta marka değeri olan işler düşünebilirsiniz. Burada mutlaka çok iyi hesap yapmalı ve araştırmalarınızı derinlemesine yoğunlaştırmalısınız. Sermayenizin miktarı ve deneyim en önemli belirleyicilerdir. Sermayeniz yok ise veya ek iş kapsamında iş fikirleri arıyorsanız; eğitmenlikten, pazarlamaya ve evde yapılacak işlere değin, o kadar çok fikir bulabilirsiniz ki, karar vermek zor olabilir.
Yeni İş fikirleri bularak, hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilir veya ek gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken ihtiyacınıza uygun olanı seçmek!

Leave a Comment