Bosch Servis Karşıyaka Ekibi ile Yaşadığımız Tamir Süreci

Bosch, beyaz eşya ve küçük ev aletleri konusunda kalitesi tartışılmayacak bir marka. Ancak geçtiğimiz günlerde Bosch süpürgem ile yaşadığım sorun, cidden kısa süreli kriz yaşamama neden oldu. Sorunun çözümü adına ne yaptıysam başarılı olamadım ve en son tabi ki Bosch Karşıyaka servisinden yardım aldım. Makinem, evi süpürdüğüm bir sırada, birden bire çalışmayı kesit ve bir daha çalışmadı. Fişi çıkarıp taktım, farklı prizlerde kontrol ettim ve hatta bir iki defa belki kendine gelir diye süpürgeme vurdum. Ancak ne yaptıysam bir türlü kendine gelemedi ve çalışmadı. En sonra düğmeleri art arda açıp kapatmayı ve süpürgemi sarsmayı denedim. Aklıma gelen her türlü çözüm yolu üzerinde durdum. Ancak sonuç her zamanki gibi hüsran oldu. Bende en son ne yapacağımı kara kara düşünürken, komşumun tavsiyesi üzerine Bosch Servis Karşıyaka iletişime geçtim. Sağ olsunlar, çok kısa bir süre içerisinde evime geldiler ve sorunun çözümü için süpürgemle uğraşmaya başladılar.

Süpürgenin Çekemeyeceği Nesnelerden Uzak Durun
Evime gelen Bosch Karşıyaka yetkilileri, süpürgemin aşırı zorlanmadan ötürü, motor kısmında çeşitli sorunların oluştuğunu dile getirdi ve bana süpürgem ile büyük nesneler çekip çekmediğimi sordu. Bende utana sıkıla bu soruya ‘evet’ cevabını verdim. Meğerse süpürgem, bu gibi durumlarda yoğun bir güç sarf ediyormuş ve bu güçte karşılıksız çıkınca, motor kısmında boğulma meydana geliyormuş. Ben de bu konuya fazla dikkat etmediğimden ve süpürgemi sürekli olarak zorladığımdan dolayı, haliyle zaman içerisinde bazı aksamların zorlanmasına ve zarar görmesine sebebiyet vermişim. Bu nedenle Bosch Karşıyaka servisi de bu konuda dikkatli olmam gerektiğinin altını ısrarla çizdi.

Zeminin Islak Olup Olmadığına Dikkat Edin
Süpürgeme yaptığım eziyet, sadece büyük nesne çekmesine zorlamamla sınırlı değilmiş. İşinin ehli olan ve son derece profesyonel bir hizmet veren Bosch Servis Karşıyaka ekipleri, süpürgemin sürekli olarak su çektiğini ve bu durumun da zaman içerisinde ona zarar verdiğini dile getirdi. Süpürgemi çalıştırmadan önce, ‘zeminin ıslak olup olmadığına dikkat edin’ uyarısında bulunan Bosch Karşıyaka servisi, süpürgenin çekmiş olduğu suyun, motor aksamına ve süpürgenin içerisinde ciddi zararlar verdiğini sözlerine ekledi.

Süpürgenin İç Temizliği Sürekli Olarak Yapın!
Süpürgelerin içerisinde bulunan torbaların zaman içerisinde dolduğunu ve bu nedenle bu torbaların periyodik olarak temizlenmesi gerektiğini dile getiren yetkililer, benim bu konuya da pek dikkat etmediğimi dile getirdi. Süpürge içerisinde torbanın da temizliğini yapan ekipler, süpürgenin bakımsızlıktan ötürü ve hor kullanılmasından dolayı, iç kısmında bir parçanın zarar gördüğünü dile getirdi. Ben bu parçanın değişiminin son derece uzun bir zaman alacağını beklerken, Bosch Karşıya servisi bir kez daha ustalığını konuşturdu ve kısa bir süre içerisinde bu parçanın değişimini yaptı. Süpürgem hem eskisinden daha iyi hem de daha canlı bir performans gösterdi. Eğer siz de sorunlarınız için Bosch Servis Karşıyaka yetkililerinden destek almak istiyorsanız, burayı tıklayabilirsiniz.

Leave a Comment