Bayan Espadril Modelleri

Bayan modasında spor kıyafet tercihleri arasında ön plana çıkan espadriller, şıklık ile sporun kaynaştığı modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Espadril modelleri yazın gelmesiyle birlikte rahatlığı tercih eden kişilerin dolaplarında üst sıralara yükseliyor. Bayan espadril modelleri her sezon farklı renk alternatifleriyle karşımıza çıkarak günlük giyimde önemli bir yer dolduruyor. Özellikle etnik çizgilerle bezenmiş espadriller, bohem hava taşıyan kıyafetlerle kombinlenebiliyor. Tatillerde sıklıkla kullanılan espadriller uzun yürüyüşler ve ayakta bolca kalan kişiler için rahat bir kullanım imkanı sunuyor.

Bayan espardil modelleri, alt tabanı hasır benzeri kumaşla kaplanan, üst tarafında ise çoğunlukla bez ve kumaş kullanılan ürünlerdir. Düz renklerin yanında espadriller, geometrik desenler ve farklı birçok desene sahiptir. Kullanılacak olan kıyafete göre tercih edilebilecek birçok çeşit espadril bulunmaktadır. Espadriller sezonun renklerini taşımanın yanında parlak ve simli seçeneklerle daha klasik giyimlerle de kombinlenebilirler. Arkası açık ya da yanları açık espadril modelleri farklılık isteyenlerin tercihlerinde yer almaktadır.

Bayan espadril modelleri arasında dantel detaylı olanlar altlarında kumaşlı ya da sadece ayağın gözüktüğü biçimde de kullanılmaktadırlar. Genel itibariyle bağcıksız olan espadriller arasında bazı modeller bilekten bağlamalı olarak da üretilmektedir. Bu espadrillerin bağcıkları kısa olabileceği gibi dize kadar bağcıkla değişik bir stil yaratan espadriller de bulunmaktadır. Espadril modelleri genel itibariyle yuvarlak burunlu olarak tasarlanmaktadır. Ancak sivri burunlu espadriller az sayıda da olsa üretilmektedir.


Leave a Comment