Arçelik Çamaşır Makinem ile İlgili Yaşadığım Bir Olay

Yıllar önce büyük bir süpermarkette bulunan teknoloji mağazasından satın aldığım çamaşır makinem son günlerde iyi yıkamamaktaydı. Hemen ilk iş olarak servisi aradım. Benimle çok yakından ilgilendiler. Bu süreçte bana verilen tavsiyeleri bu yazımın devamında sizlere anlatacağım. Çünkü bu tavsiyeler çamaşır makinenizin uzun ömürlü olmasını sağlayacak. Gelelim çamaşır makinemi servise gönderme sürecime. Makinemin düzgün çalışmadığını belirtmek için Arçelik Bayraklı Servisini aradım. Sorunumu dikkatli bir biçimde dinlediler ve izlememiz gereken adımları birer birer anlattılar. Daha sonra ertesi gün evime gelerek çamaşır makinemi teslim aldılar. Bende makinem servisteyken bozulan makineden hayır gelmez düşüncesiyle yeni çamaşır makinesi bakmaya başladım fakat yanılmışım. 6 iş günü içerisinde çamaşır makinem servisten döndü ve inanmayacaksınız ama hiçbir problemi yoktu. Çamaşırlarımı mükemmel derecede temiz bir biçimde yıkadı. Üstelik servis görevlilerinin söylediğine göre çamaşır makinemin durumu gayet iyi imiş. Çamaşır makinemi temiz kullanmamın bu konuda önemli olduğunu düşünüyorum. Sizlerde çamaşır makinenizde kaliteli deterjan ve yumuşatıcılar kullanırsanız makinenizin ömrünü uzatırsınız. Şimdi sizlere servis görevlisinin bana verdiği tavsiyeleri aktarmak istiyorum.

Çamaşır Makinesinin Kapasitesini Doğru Kullanın
Çamaşır makinenizi çalıştırmadan önce ne ağzına kadar doldurun ne de boş çalıştırın. Bu durum oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çamaşır makinesini tıka basa doldurarak çalıştırırsanız ne çamaşırlarınız tam anlamıyla yıkanır ne de çamaşır makineniz bu durumdan olumlu etkilenir. Az çamaşır atarak çalıştırılan makinelerde ise teknik aksanın bozulma olasılığı 2 kat artmaktadır. Bu uyarıları dikkate alarak çamaşır makinenizi kapasitesi ölçüsünden doldurarak çalıştırmaya dikkat etmelisiniz.

Doğru Deterjan Kullanımı
Arçelik Servis Bayraklı görevlisinin çamaşır makinemin uzun ömürlü olması adına bana verdiği tavsiyelerden bir diğeri ise doğru deterjan kullanımıdır. Çamaşır makinenizi çalıştırmadan önce deterjan koyacağınız zaman ölçüyü yine iyice ayarlamalısınız. Deterjan ne fazla ne de az olmalıdır. Unutmayın ki çok deterjan iyi yıkamaz. Kararında deterjan iyi yıkar.

Servis Kullanımı
Arçelik Servis Bayraklı çalışanları çamaşır makinem ile ilgili herhangi bir problem oluştuğunda hiç çekinmeden onları arayabileceğimi söylediler. Sizlerde çamaşır makinenizde herhangi bir problem olduğunda hiç düşünmeden servisi arayabilirsiniz.

Leave a Comment